نماد اعتماد الکترونیکی

شاخه‌ها

PrestaShop

راهنمای جامع خرید لپ تاپ

راهنمای جامع خرید لپ تاپ

راهنمای جامع خرید لپ تاپ

اگه شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید یک لپ تاپ خوب و مناسب کارتان را تهیه کنید اما نمی دونید چه لپ تاپی را خریداری کنید که هم قیمت مناسبی داشته باشد هم کارهای شما رو به خوبی انجام دهد. ما به شما کمک می کنیم تا لپ تاپ مناسب رو انتخاب کنید . مجله اینترنتی ســازگارهمــراه را دنبال کنید.

ابتدا باید فهمید که لپ تاپ را برای چه امری می خواهید؟ به طور مثال اگر لپ تاپ برای امور روزمره و صرفا جهت دیدن فیلم و پخش موسیقی باشد، باید لپ تاپی با صفحه نمایش با کیفیت و سخت افزاری معمولی تهیه کنید و یا اگر لپ تاپی برای بازی می خواهید باید سراغ لپ تاپ های گیمر بروید. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که معیارهای خود را جهت تهیه لپ تاپ تعیین کنید .

معیارهای خرید لپ تاپ

معیار اول : قیمت لپ تاپ

نخستین معیار برای خرید لپ تاپ قیمت آن است، شما برای خرید هر لپ تاپی ابتدا به قیمت آن نگاه می کنید تا ببینید در چه رنج قیمتی هستند. از آنجایی که لپ تاپ های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند درصورتی که مشخص کنید چه مقدار هزینه می خواید صرف اینکار کنید، بسیاری از این لپتاپ ها از دایره لپ تاپ های مد نظرتون هارج می شوند .

معیار دوم : پردازنده CPU

پردازنده که قلب و با مغز یک لپ تاپ نامیده می شود یکی از عوامل بسیار مهم در سرعت لپ تاپ است، عمده ی قدرت لپ تاپ از پردازنده مرکزی یا همان cpu است . در کل انتخاب پردازنده نیز به نیاز و شرایط شما بستگی دارد . بطور مثال اگه کاربری شما از لپ تاپ فقط کتاب خوانی،وبگردی و تماشای فیلم است نیازی نیست لپ تاپ شما پردازنده قدرتمندی داشته باشد، اما اگر نیاز شما بیش از این کار هاست باید به فکر پردازنده های قوی تری باشید .
در حال حاضر دو پردازنده Pentium و celeron اینتل از نوع پردازنده های ضعیف بازار می باشد. که همانطور گفته شد برای کارهای روزمره، پخش موسیقی، وبگردی مناسب است . لپ تاپ‌های با پردازنده‌ی Core m5 و Core m7 بهتر از لپ تاپ‌های سری Pentium و celeron اینتل هستند. البته این سری از پردازنده های نیز قدرت چندانی ندارند و کمتر در لپ تاپ ها استفاده شده است.
اما لپ تاپ های هستند که از پردازنده Core i3 و Core i5 و Core i7 و Core i9 در آنها استفاده شده است این سری از پردازنده ها دارای قدرت پردازش بیشتری نسبت به Pentium و celeron اینتل می باشد. Core i3 دارای قدرت کمتری از Core i5 و Core i5 قدرت کمتری از Core i7 دارد و Core i9 که در کمتر لپ تاپ های بکار رفته است از تمام مدل ها دارای قدرت بیشتری است . Core i7 و Core i9 در لپ تاپ‌هایی که برای کارهای سنگین مورد استفاده قرار گیرند به کار می‌رود.

معیار سوم: رم RAM

اگر بخواهیم بطور ساده عملکرد رم را توضیح دهیم، هرچه مقدار رم بیشتر باشد سرعت لپ تاپ بیشتر است و برنامه های بیشتری را می تواند بصورت همزمان اجرا کند. هماننده پردازنده اگر از لپ تاپتان نمی خواهید کارهای سخت انجام دهید و صرفا برای کارهای سبک می خواهید زیاد به رم توجه نکنید . اما در صورتی که لپ تاپی می خواهید که برنامه های سنگین را انجام دهد باید لپ تاپی را تهیه کنید که رم رده بالایی هماننده رم های DDR4 با مقدار 8 گیگابایتی و 16 گیگابایتی و 32 گیگابایتی دارد. رم های 1 و 2 گیگابایتی جزء رده ضعیف رم های لپ تاپ می باشد و رم 4 گیگابایتی در سطح معمولی این دسته بندی قرار دارد .

مشاهده لپ تاپ های با رم 4 گیگابایت
مشاهده لپ تاپ های با رم 8 گیگابایت
مشاهده لپ تاپ های با رم 16گیگابایت
مشاهده لپ تاپ های با رم 32گیگابایت
مشاهده لپ تاپ های با رم 64گیگابایت

معیار چهار: گرافیک

پردازنده های گرافیکی استفاده شده در لپ تاپ ها دو نوع هستند: 1- پردازنده های گرافیکی یکپارچه که بصورت بدون حافظه گرافیکی مجزا یا اشتراکی در سایت مشخص شده اند. 2- پردازنده های گرافیکی مجزا که دارای حافظه اختصاصی می باشد.
پردازنده گرافیکی یکپارچه قوی نیستند و برای کارهای ساده استفاده می شوند، پس اگر انتظار شما از لپ تاپ جز این است پس حتما لپ تاپی را تهیه بفرمایید که پردازنده های گرافیکی مجزا در آن استفاده شده است. هرچه قدر مقدار حافظه اختصاصی گرافیک بیشتر باشد گرافیک دستگاه قوی تر است. حافظه های 1 و 2 گیگابایتی در رده های متوسط، 4 ، 8 و 16 گیگابایتی جزء دسته های قوی گرافیکی محسوب می شوند و برای کار های سنگین و اجرای بازی از آنها استفاده می شود . همچنین برای ارزیابی گرافیک به مدل گرافیک نیز توجه کنید به عنوان مثال پردازنده‎ی NVIDIA 820M ضعیف‌تر از پردازنده‌ی NVIDIA 940M است و پردازنده‌ی NVIDIA 940M نیز ضعیف‌تر از پردازنده‌ی NVIDIA 970M است.

معیار پنجم: حافظه داخلی

در اینجا نیز اگر خیلی از لپ تاپ توقعی ندارید می توانید از لپ تاپ های که حافظه داخلی آن ازنوع هارددیست و 500 گیگابایت به بالا است استفاده نمایید. اما بهتر است  لپ تاپ های را تهیه کنید که حافظه داخلی SSD در آنها استفاده شده است یا حداقل لپ تاپ های که در کنار حافظه داخلی از نوع هارددیسک حافظه از نوع SSD نیز دارند که به آنها اصطلاحا ترکیبی یا هیبریدی می گویند تهیه نمایید . حافظه داخلی از نوع SSD باعث می شود سرعت لپ تاپ شما چندین برابر شود زیرا سرعت پردازش در هارد های SSD چندین برابر سرعت پردازش از نوع هارددیسک است.

معیار ششم: صفحه نمایش

معیارششم بررسی ما صفحه نمایش است، صفحه نمایش نیز در خرید لپ تاپ معیار مهمی است. باید مشخص کنید صفحه نمایش مات می خواهید یا براق ، صفحه نمایش های مات دارای روکش هایی هستند که مانع انعکاس نور می شود . البته این روکش مقداری از کیفت صفحه نسبت به صفحه نمایش براق می کاهد . باید دانست درصورتی که شما در محیط های سر باز و زیر نور خورشید از لپ تاپ استفاده می کنید لپ تاپی با صفحه نمایش مات تهیه کنید .

کیفیت صفحه نمایش نیز مهم است این کیفیت با رزولوشن سنجیده میشود هرچه مقدار رزولوشن بیشتر باشد کیفیت صفحه بالاتر است. همچنین در نظر داشته باشد صفحه نمایش های که با تکنولوژی TN ساخته شده است کیفیت و زاویه دید کمتری نسب به صفحه نمایش های IPS دارند.

لمسی یا غیر لمسی بودن یکی دیگر از ویژگی های صفحه نمایش به حساب می آید.بیشتر لپ تاپ های لمسی صفحه نمایش براق هستند، در صورتی که صفحه نمایش لمسی باشد کار با لپ تاپ را برای شما راحتر می کند و می توانید حالت تبلت لپ تاپ خود را روشن کنید و مثل تبلت با صفحه آن کار کنید. البته اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید، بهتر است از این گزینه صرف نظر کنید.

معیار هفتم : درگاه ها

در اینجا نیز می توان گفت اگر لپ تاپ را برای کار های ساده روزمره، کتاب خوانی، موسیقی می خواهید نیازی به درگاهای مختلف نیست، اما در غیر اینصورت بهتر است لپ تاپ حداقل سه تا چهار پورت USB داشته باشد و از بین آنها حداقل یک عدد USB 3 و یک عدد USB Type-C باشد.

از آنجایی که امروز بیشتر تبادل اطلاعات از طریق فلش و اینترنت می باشد در صورتی که فکر می کنید از CD یا DVD استفاده نمی کنید یا کمتر استفاده می کنید بهتر است لپ تاپ بدون درایو نوری تهیه نمایید چون سبک تر هستند. ولی در غیر اینصورت لپ تاپی را تهیه کنید که درایو نوری داشته باشد.

راهنمای جامع خرید لپ تاپ

بهترین برند لپتاپ

بهترین برند لپ تاپ کدام است؟ این سوالی است که بیشتر کسایی که می خواهد لپ تاپ بخرند دارند، برندهای اچ پی، MSI، ایسوس، دل، اپل، لنوو، مایکروسافت و ایسر از جمله بهترین برندهای تولیدکننده‌ی لپ تاپ هستند، و خدمات پس از فروش خوبی در ایران دارند. ما در اینجا آمار جهانی بهترین برند های لپ تاپ سال 2017 و 2018  را برای شما آورده ایم تا راهنمایی باشد برای انتخاب بهتر.

در این آمار رنگ قرمز که از 40 امتیاز است مربوط به نظرات می باشد و رنگ نارجی از 15 امتیاز مربوط به طراحی لپ تاپ و رنگ آبی از 20 امتیاز مربوط به گارانتی و خدمات پس از فروش و رنگ زرد که از 10 امتیاز است مربوط به نوآوری و خلاقیت است و در آخر رنگ سبز از 15 امتیاز مربوط به ارزش خرید می باشد .

بهتربن لپ تاپ های سال 2019

بهتربن لپ تاپ های سال 2018

.

بهتربن لپ تاپ های سال2017

نظرات بازدیدکنندگان